Jak se dostat na letiště Václava Havla

Chcete vědět, jak se dostat na letiště Václava Havla? Poradíme vám hned několik jednoduchých způsobů přepravy, díky kterým se dopravíte rychle a hladce přímo před odletovou halu.

Na stránce naleznete

Jak na letiště v Praze levně, ale komfortněji?

Dojet můžete také autobusem až přímo před terminál. Nicméně tento typ autobusových linek ve většině případů spojují letiště jen s většími městy a jejich jízdní řád vám nemusí vyhovovat.

Tato možnost je velmi pohodlná, protože nemusíte řešit přestupy v hlavním městě a je i ekonomicky výhodná. Bohužel není vhodná pro všechny. Možné výhody a nevýhody přepravy autobusem až před odletovou halu musíte zvážit individuálně.

Jak se dostat na letiště Václava Havla, když jste do Prahy přijeli vlakem

Vlaková doprava je poměrně levná, není tedy žádným překvapením, že valná většina cestujících využívá právě tento způsob tranzitu na letiště. Vaší cílovou stanicí je Hlavní nádraží. Vystoupíte z vlaku a podle značek dojdete až na autobusovou zastávku, která se nachází přímo před budovou nádraží. Zastávek je tam víc, vás bude zajímat ta, která je označena velkými písmeny AE (Airport Express).
AE autobusy jezdí v pravidelných časových intervalech a po cestě staví jen minimálně.

Počítejte ale s tím, že během dopravní špičky cesta trvá o něco déle, než uvádí jízdní řád.
Obecně platí, že pokud cestujete na letiště s MHD, měli byste mít větší časovou rezervu, která pokryje minimálně dvě hodiny neočekávaných zpoždění.

Chcete cestovat autem na terminál 2? Parkování nemusíte vůbec řešit

Přeprava vlastním vozem je vůbec nejpohodlnější variantou, protože nemusíte mít tak výraznou časovou rezervu a nerozhodí vás ani zpoždění letu na zpáteční cestě. Jedinou zdánlivou nevýhodou je nutnost najít bezpečné parkovací stání. Parkovat můžete přímo na letišti, nebo na soukromém parkovišti, které automaticky zajistí dopravu od vašeho auta až před odletovou halu.

Tvorba webových stránek od Topranker.cz | Zpracování osobních údajů