Oblečení do letadla musí být především pohodlné

Načítání...
Zadání objednávky
Doplňkové služby
Stojíte před skříní a přemýšlíte, jaké vybrat oblečení do letadla? Mávnout nad výběrem vhodného oděvu rukou se vám může krutě vymstít. Nezdá se to, ale volba oblečení může rozhodnout o tom, jak bude vypadat váš let. Pohodlí je kritériem číslo jedna, ale nikde není psáno, že mu musíte obětovat váš styl a eleganci. V našem článku shrneme všechny hlavní faktory, které byste měli zohlednit, abyste se po celou dobu letu cítili příjemně.

Oblečení do letadla vybírejte s ohledem na délku vašeho letu

Platí pravidlo, čím delší let, tím pohodlnější oděv byste si měli obléknout. Pokud vás čeká jen krátká cesta mezi evropskými městy a je pro vás móda opravdu důležitá, nemusíte se nijak omezovat. Na krátké lety si oblékněte, co uznáte za vhodné včetně vysokých podpatků. V zásadě pro pasažéry letadla neexistuje žádný předepsaný dress code (vyjma 1. třídy u některých aerolinek), nicméně mějte na paměti, že vaším oděvem nesmíte pohoršovat vaše spolucestující nebo je objemem vašich šatů omezovat v pohybu. Volba oděvu je tedy čistě na vás. Pohodlný oděv a sportovní obuv jsou pouhým doporučením, nikoliv nařízením, které nesmíte porušit.

Co na sebe do letadla, pokud vás čeká dlouhý let

Dlouhé lety jsou fyzicky i psychicky náročné. A teď si představte, že několikahodinovou cestu ve stísněném prostoru absolvujete v těsných džínách nebo krátké sukni, které jste doplnili módními sandálky. Na takový let budete určitě dlouho vzpomínat, ale obáváme se, že ne v dobrém.
Těsné neprodyšné materiály promění i jinak příjemný let v absolutní peklo, a to doslova. Vaše nohy mohou začít otékat, budou vás bolet a kvůli neprodyšné látce se můžete nadměrně potit nebo zapařit. Pokud naopak místo dlouhých kalhot zvolíte krátké šortky nebo sukni, budete po celou dobu letu zbytečně mrznout.

Co si vzít na sebe do letadla, abyste se po celou dobu letu cítili komfortně?

01.

Vsaďte na pohodlné, přírodní materiály, které mají dobrou termoregulaci a vynikající absorpční schopnosti.

02.

Vždy preferujte dlouhé kalhoty (legíny, tepláky, sportovní kalhoty z funkčních materiálů atd).

03.

Obujte si pevnou obuv bez podpatků. Ideální je sportovní obuv a polobotky.

02.

V každém ročním období cestujte s mikinou nebo svetrem. V létě je přibalte do příručního zavazadla. Na palubě se vám bude teplá mikina hodit. Klimatizace bývá v letadlech velmi silná. V krátkém rukávu vám může být zima.

Jak se obléci do letadla, pokud cestujete s malými dětmi

Cestování s malými dětmi je výzva. Pokud cestujete s dětmi, doporučujeme pohodlné oblečení i na krátké vzdálenosti. Nezapomeňte pohodlně obléknout nejen sebe, ale hlavně i vaše ratolesti. Počítejte s tím, že se dětem podaří během letu alespoň jedna nehoda, při které si potřísní oblečení džusem, vodou nebo na sebe svrhnou třeba i celý tác s jídlem. Těsný prostor mezi sedadly a úzké uličky jsou pro tento typ nehod jako dělané. Proto mějte v příručním zavazadle vždy sbalený alespoň jeden set náhradního oblečení pro každé dítě, a pokud s vámi cestuje batole, nezapomeňte na náhradní set i pro sebe.

Vhodné oblečení do letadla pro osoby, které trpí na křečové žíly

Pokud máte křečové žíly, nikdy necestujte v těsném oblečení ani na krátké vzdálenosti. Špatná obuv a oděv mohou být příčinou závažných zdravotních komplikací. Pokud běžně nenosíte stahovací punčochy, pořiďte si je na let. Podpoří cirkulaci krve ve vašich nohách. Během letu pravidelně procvičujte chodidla a projděte se v uličce. Pijte dostatek vody a vyhněte se konzumaci alkoholu.

Kde nás najdete?

Naše parkoviště se nachází v ulici Do Blatin na pražském Zličíně.

Pokud přijíždíte ze severu po pražském okruhu směrem od letiště, pojedete zhruba 5-6 minut až ke sjezdu 23 směr Chrášťany / Plzeň, kde odbočíte.

Držte se stále vpravo, až narazíte na křižovatku se silnicí 605, kde se dáte doleva. Pokračujte dále po silnici 605 – jde o ulici Na Radosti. Jak dorazíte na křižovatku, odbočte vlevo a pokračujte po ulici Na Radosti.

Jakmile dorazíte na kruhový objezd, vydejte se třetím výjezdem do ulice Do Blatin. Ujedete zhruba 100 metrů a naší ceduli již nemůžete minout!
    Tvorba webových stránek od Topranker.cz | Zpracování osobních údajů