Parkování letiště Praha - zkušenosti, zajímavé tipy a rady

Chcete si najít bezpečné parkování u letiště v Praze? Zkušenosti lidí, kteří už v hlavním městě parkovali, vám výrazně usnadní rozhodování. Zaparkovat v blízkosti odletové haly nebo přímo na letišti je jednodušší, než si myslíte. V našem článku najdete aktuální doporučení a další přínosné informace, díky kterým bude vaše auto po celou dobu v naprostém pořádku a vaše cesta na i z letiště proběhne hladce a bez problémů.

Na stránce naleznete

Toto je našich TOP 10.

Kde nechat vaše auto, než odletíte na dovolenou, abyste se o něj v mezidobí nemuseli strachovat a po návratu zase co nejrychleji usedli zpět za volant? A při tom všem zbytečně neplatili horentní částku? Podívejme se na nejlepší parkování u letiště Praha, které tato kritéria splňují.
1 # Celoroční, hlídané asfaltové parkoviště nedaleko letiště s odvozem v ceně (která je velmi příznivá). Na letiště vás pracovníci parkoviště dovezou vlastní dodávkou; cesta trvá zhruba 8 minut. Parkoviště je pojištěno proti běžným újmám. K dispozici jsou i krytá stání. Nově je možný valet parking, kdy dojedete s autem přímo na letiště, kde ho od vás převezme pracovník parkoviště a po návratu vám jej zase přiveze přímo k terminálu.
Michal Kudlič
Michal Kudlič
2022-01-19
Velmi přátelský přístup, spolehlivost, cena. Lze platit kartou +
bbg bbg
bbg bbg
2022-01-12
Vše OK, dobrá spolupráce:)
Nikolaj Sbojev
Nikolaj Sbojev
2021-12-19
Отлично!!
Blanka ŠTALZEROVÁ
Blanka ŠTALZEROVÁ
2021-12-15
Vždy vše klaplo na jedničku, služeb jsme využili už vícekrát. Objednávka s potvrzujícím emailem, samotné parkování a odvoz na letiště a zpět, vždy do deseti minut po zavolání. Skvělé služby i cena přijatelná. DOPORUČUJEME. Štalzerová a Petránek
Stefan Buraj
Stefan Buraj
2021-12-14
Služba ako má byť. Bez výhrad! Ďakujem.
2 SmileParking
Funguje výhradně formou již zmíněného valet parkingu, vůz tedy převezme, odveze a zase přiveze pracovník parkoviště. Toto parkoviště se nachází v blízkosti letiště a je perfektně zabezpečené. Za příplatek jsou nabízeny i služby jako umytí auta.
3 Parkování R7
Další kvalitní a poměrně levné parkoviště cca 5 minut jízdy od letiště. Parkoviště je hlídané a funguje celoročně, nevýhodou je ale malá kapacita – pouze 127 míst.
4 GO parking
Výhodou tohoto parkoviště je značná blízkost letiště- pouhé 3 minuty jízdy (doprava na letiště je v ceně), a dále veliká kapacita. Vybrat si můžete z otevřeného i krytého parkování. Parkoviště má ostrahu.
5 AIR parking
5-7 minut jízdy na letiště, doprava v ceně.Celoroční, pojištěné parkoviště s možností nadstandardních služeb, jako je autoservis a pneuservis.
6 Parkoviště Letiště Ruzyně
Název je poněkud zavádějící, nejedná se o oficiální parkoviště samotného letiště, nachází se ale v dojezdové vzdálenosti čtyř minut. Parkoviště je hlídané a nabízí odvoz na letiště a zpět, případně i levnější dlouhodobé měsíční parkování bez odvozu.
7 Fajn Parking
Toto parkoviště konkuruje ostatním nízkou cenou při dlouhodobém parkování a velikou blízkostí k letišti (cca 3 minuty jízdy). Odvoz na letiště a zpět je v ceně zahrnut. Nevýhodou je ale velice malá kapacita parkoviště – pouhých 70 míst se v sezóně zaplní během chvilky.
8 Parkoviště u letiště
Opět menší, rodinné parkoviště nacházející se cca 5 minut od letiště, které může sloužit jako alternativa, když je jinde plno. Nízké ceny, kyvadlová doprava na letiště, i možnost ubytování v blízkém penzionu.
9 Zaparkujlevne
Areál parkoviště nabízí přes 200 míst a transfer na letiště. Parkoviště je zabezpečené, cesta na letiště rychlá, účel je tedy splněn.
10 AeroParking
Je oficiální parkoviště pražského letiště. Pokud vám nevadí vyšší cena, klidně koneckonců využijte i tuto možnost, oficiální parkoviště je dobře střežené a nabízí různé úrovně komfortu. V sezóně ale bývá často velmi vytížené.

Parkování u letiště v Praze – zkušenosti cestujících najdete ve veřejných diskuzích

Ideální je, pokud na jakékoliv produkty nebo služby dostanete osobní doporučení od dobrých přátel nebo rodiny, kteří mají přibližně stejné standardy a očekávání jako vy. Pokud se ve vašem okruhu ale nenachází nikdo, kdo by vám mohl doporučit výhodné parkoviště, nenechte nic náhodě. Místo toho se spolehněte na vlastní průzkum. Stačí si vyšetřit pár minut času, vyhledat si relevantní diskuze na internetu a přečíst si co nejvíce recenzi.

Proč byste měli číst recenze?

Protože jsou velmi užitečným vodítkem, díky kterému se dozvíte řadu potřebných informací, které na stránkách provozovatele nemusí být vůbec uvedeny. V diskuzi se zase můžete ostatních přispěvatelů zeptat na vše, co vás zajímá. 

Každý člověk má ovšem  jiné nároky a ne vždy jsou publikované recenze zcela objektivní; proto je berte s rezervou a slepě se na ně nespoléhejte. Především v případech, kdy je hodnocení jen velmi málo, nebo jsou přehnaně pozitivní. Důležité jsou pro vás především postřehy ověřených zákazníků. Anonymní přispěvatele můžete s klidným svědomím ignorovat.

Parkujte výhodně na ověřeném soukromém parkovišti
ve skvělé dojezdové vzdálenosti od letiště!
Máme bohaté zkušenosti a základnu klientů, kteří se k nám rádi vrací opakovaně!

Parkování jste vyřešili? Teď ještě chytře zabalit zavazadlo. Poradíme vám, jaký kufr do letadla

Než se začnete balit, doporučujeme zjistit si s dostatečným předstihem, kolik a jak velká zavazadla s sebou můžete mít.
Standardně si s sebou můžete vzít palubní zavazadlo o váze až 8 kg a jeden kufr, který odbavíte. Ten může mít 23 kg. Počet zavazadel, která jsou zahrnutá v ceně letenky, se vždy dozvíte už při rezervaci.

Pokud tuto informaci nemůžete dohledat, raději kontaktujte prodejce nebo přímo leteckou společnost, aby se vám nestalo, že za odbavené zavazadlo budete muset zaplatit. Poplatek vás přitom může vyjít dráž, než byla cena zpáteční letenky.

Toto je typické především pro spoje operované nízkonákladovými společnostmi, můžete se s tím setkat ale i u tradičních přepravců. Některé evropské společnosti zařadili do nabídky levnější letenky, které ale mají v ceně zahrnuto jen příruční zavazadlo (8 až 12 kg). 

Jak označit kufr do letadla?

Všechna zavazadla budou při odbavení označena štítky s identifikačním čárovým kódem, od něhož dostanete ústřižek, který si schováte. Pravděpodobnost, že by se vám zavazadlo označené čárovým kódem úplně ztratilo v průběhu letu, je velmi nízká. I přesto doporučujeme opatřit vaše kufry (včetně příručních zavazadel) štítky, na kterých bude čitelně napsáno vaše jméno, telefonní číslo, email a adresa. Kufry také z bezpečnostních důvodů zamkněte kvalitními zámky. Ovšem takovými, které lze otevřít univerzálním klíčem letištních celníků a policistů.

Praktická vychytávka

Pokud máte naprosto běžný kufr, můžete na něj umístit i výraznou barevnou stužku nebo viditelný přívěsek, díky kterému zavazadlo v záplavě podobných či stejných kufrů a tašek rychle poznáte.

Jak zabalit kufr do letadla? Pozor si dejte především na obsah příručního zavazadla

  Do odbavovaného zavazadla si můžete sbalit prakticky cokoliv, pokud se daná věc nenachází na seznamu zakázaných předmětů a látek (ujistěte se také, že vše co převážíte, není v rozporu s legislativou vaší cílové destinace). Celková váha pak nesmí překročit povolený limit 23 kg na osobu.
Příruční taška nesmí kromě nebezpečných ostrých předmětů (včetně některých holicích potřeb a nůžek) a zbraní obsahovat také tekutiny v baleních větších než 100 ml.
Alkoholické i nealkoholické nápoje můžete převážet na palubě, jen pokud byly zakoupeny v bezcelní zóně.
Nikdy necestujete nalehko?
Přijeďte pohodlně na naše parkoviště a my vás během několika minut dopravíme i se všemi zavazadly ke dveřím odletové haly
Tvorba webových stránek od Topranker.cz | Zpracování osobních údajů