Doprava z letiště v Praze - všechny dostupné možnosti. Kterou si vyberte vy?

Potřebujete spolehlivou dopravu z letiště? Z Ruzyně odjíždí v pravidelných intervalech autobusy MHD i dálkové autobusové linky. Můžete si objednat taxík či řidiče přes Uber. Odjet můžete i pohodlně vlastním autem. Nemůžete se rozhodnout? V našem článku stručně a jasně shrneme všechny hlavní výhody a nevýhody jednotlivých způsobů přepravy. Díky tomu zjistíte, který typ je nejrychlejší, a který je naopak ekonomicky nejvýhodnější. Zvolte si typ přepravy, která nejlépe odpovídá vašim osobním požadavkům.

Na stránce naleznete

Doprava z letiště v Praze – jak se domů dostanete nejrychleji a nejpohodlněji?

Nemůžete ztratit ani minutu? Potřebujete jen popadnout kufr a okamžitě odjet? V tomto případě máte dvě možnosti:

Objednáte si službu taxi z letiště – tyto služby provozují různé taxi společnosti. Předem si objednáte odvoz z letiště až k vám domů. Výhodou je absolutní pohodlí. Řidič vás bude čekat na dohodnutém místě a v čase, který zadáte do objednávky.

Pokud se rozhodnete pro tuto službu, neplatíte za každý ujetý kilometr, ale i tak jsou náklady poměrně vysoké.

Dopravu z letiště i na letiště si zajistíte sami vlastním autem – nemusíte se řídit jízdními řády a náklady jsou nesrovnatelně nižší, než pokud byste si objednali odvoz taxíkem, a to i po započtení nákladů na parkovné na soukromém parkovišti.

Najít bezpečné a levné parkoviště není v okolí letiště Václava Havla vůbec problém. V ceně parkovného je i pohodlný transport, který vás dopraví až před odletovou halu a po návratu vás opět vyzvedne.

Doprava vlastním vozem je nejrychlejší a nejpohodlnější způsob, jak se dostat na letiště i zpět. Musíte sice počítat s náklady na benzín, ale ceny parkovného na nepřetržitě hlídaném parkovišti vás příjemně překvapí.

Jak se dostat na letiště v Praze městskou hromadnou dopravou

Transport městskou hromadnou dopravou je ekonomicky výhodným řešením pro jednotlivce i rodiny. Daní za ušetřené náklady je určité nepohodlí a nutnost přizpůsobit se jízdnímu řádu. Pokud vyjíždíte z malého města na opačné straně republiky, musíte počítat s přestupy a vyrazit na cestu s dostatečnou časovou rezervou. Jaké jsou vaše možnosti:

Cesta dálkovým autobusem, který vás doveze až na letiště – pohodlné řešení, díky kterému se vyhnete pražské hromadné dopravě, která může být pro nováčky matoucí a zbytečně stresující.

Bohužel, přímé linky až na letiště vedou jen z větších měst a v sezóně je nutná rezervace s dostatečným předstihem. Časy příjezdů také nemusí plynule navazovat na čas vašeho odletu.

Cesta vlakem a následný přesun z hlavního nádraží MHD na letiště – vlak je poměrně rychlý a levný. Z hlavního nádraží odjíždí v pravidelných intervalech autobus přímo na letiště. Cesta zabere při mírném provozu zhruba 30 minut.

Zastávka se nachází před budovou nádraží a je výrazně označena (AE Airport Express). Autobusy jsou prostorné, takže se dovnitř vejdete i s objemnými zavazadly. Opět je nutné počítat s dostatečnou časovou rezervou (především při transportu během dopravní špičky).

Toto jsou dva způsoby, jak se dostat na letiště Václava Havla co nejlevněji. Rozhodující je vzdálenost vašeho domova, čas a datum odletu. Najít dobře navazující spoje ze vzdálených koutů země pro noční odlety, nebo odlety v době státních svátků je velmi složité a někdy zcela nemožné. Cesta z malého města u hranic vám může zabrat i celý den. V těchto konkrétních případech je nutné zvážit, zda se vám cestování MHD opravdu vyplatí.
Tvorba webových stránek od Topranker.cz | Zpracování osobních údajů